Pacientu datu aizsardzība

Sākot ar 2019.gada 1.septembri, Ārstniecības atbalsta persona, kura vēlas veikt pirmreizēju reģistrāciju, inspekcijā iesniedz profesionālās pilnveides izglītības apliecību par licencētas profesionālās pilnveides izglītības programmas apguvi pacientu datu aizsardzības jautājumos vismaz astoņu stundu apjomā (kopiju).

(MK 2016. gada 24. maija noteikumi Nr. 317 "Ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistra izveides, papildināšanas un uzturēšanas kārtība", 11.2. punkts. )

Reģistrēties

MĒRĶAUDITORIJA

Ārstniecības atbalsta personas

KURSA SATURS

  • Personas datu aizsardzības jēdziens, definīcijas, normatīvais regulējums, datu subjektu tiesības un pienākumi.
  • Datu apstrādes likumīgums, piekļuve pacienta datiem
  • Pacientu datu aizsardzības prasību ievērošana ikdienā komunikācijā ar klientiem
  • Administratīvie, tehniskie un drošības pasākumi, kas jāievēro, lai aizsargātu pacienta datus, atbildība par personai nodarīto kaitējumu.

KURSA ILGUMS

8 akadēmiskās stundas

LEKTORI

Laura Kalniņa, Mg. iur., sertificēta datu aizsardzības speciāliste

Deniss Čalovskis, sertificēts informācijas sistēmu drošības speciālists (CISM), ar pieredzi publiskā un privātā sektora organizāciju informācijas sistēmu drošības pārvaldības plānošanā, ieviešanā un izpildes uzraudzībā

REZULTĀTS

Dalībnieki, kuri ir piedalījušies nodarbībā un nokārtojuši noslēguma pārbaudījumu (testu), saņems valsts atzītu apliecību par profesionālās pilnveides programmas apguvi.

Licence Nr. P_2125, 29.01.2020. Akreditācijas lapa AI_978, spēkā līdz 2027. gada 5. augustam.

Ar drošu elektronisko parakstu apliecinātu elektronisku apliecības kopiju dalībnieki saņems epastā. Apliecības oriģinālu var saņemt tikai klātienē Rīgā, Graudu ielā 68-C209.


DALĪBAS MAKSA

EUR 60.00, ar PVN neapliekams.

Organizācijām, komplektējot grupu, iespējamas atlaides


NORISES VEIDS - TIEŠSAISTE

Lai piedalītos tiešsaistes nodarbībā, pietiekams dators ar interneta pieslēgumu un pārlūkprogrammu Google Chrome vai Mozilla Firefox.

Sistēma darbojas arī uz planšetdatoriem un viedtālruņiem ar Google Chrome vai Mozilla Firefox pārlūkiem.

Mācību materiālus dalībnieki varēs lejuplādēt no MācībuVietnes, nodarbības videoieraksts būs pieejams vēl nedēļu pēc mācību beigām.

 

SAGATAVOŠANĀS MĀCĪBĀM

1. Pēc rēķina apmaksas dalībniekam uz tā norādīto edresi tiks nosūtīta Mācību Vietnes piekļuves adrese un parole. Ja no vienas organizācijas piedalās vairāki dalībnieki, edrese ir jānorāda atsevišķi katram dalībniekam.

2. Pirms mācību sākuma dalībniekiem rekomendējam izmēģināt un testa versijā pieslēgties demo nodarbībai, pārliecināties, ka sakari strādā, visu var redzēt un dzirdēt.

 

UZZIŅAS

Informācija pa tālruni: 67606101. e- pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Organizējam specializētus seminārus un kursus viena uzņēmuma darbiniekiem.

Reģistrēties

Atzīmēties Facebook:  https://ej.uz/5nhn 

Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par macibaspieaugusajiem.lv 9.kārtas norisi
Visās programmās mācības notiks tikai tiešsaistē (online).

Kontaktnodarbības notiks tikai tiešsaistē (online).

Katras programmas aprakstā ir minēts stundu skaits klātienē t.i., nodarbības tiešsaistē ar pasniedzējiem un arī stundu skaits neklātienē, t.i., patstāvīgais darbs mājās. Parasti pēc katras tiešsaistes nodarbības dalībniekiem ir patstāvīgais darbs ar termiņu līdz nākamajai nodarbībai. Mājas darbu izpilde, tāpat kā nodarbību apmeklējums, ir obligāts nosacījums līdzfinansējuma par mācībām saņemšanai.

Mācību sākums paredzēts laikā no 2023.gada 25.maija līdz 22.jūnijam.
Tiklīdz būs skaidrs, kurā laikā un grupā varat mācīties, mēs epastā nosūtītsim mācību līgumu, mācību grafiku un rēķinu (10% no kopējās kursu cenas). Ja trīs darbdienu laikā nogādāsiet mums parakstītu līgumu un apmaksāsiet rēķinu, jums būs garantēta vieta mācību grupā.

Kā var parakstīt un nogādāt līgumu?
Ērtākais un ieteicamākais līguma parakstīšanas veids ir ar drošu elektronisko parakstu. Šādi parakstītu līguma datni vienkārši nosūtiet mums atpakaļ epastā.
Ja jums nav kvalificēta elektroniskā paraksta (eparaksts, personas apliecība ar e-ID, kvalificēts Smart-ID, eparaksts Moblie), ļoti iesakām pieteikt šo pakalpojumu jau šodien http://mobile.eparaksts.lv/. Tas ir bezmaksas pakalpojums, bet līguma parakstīšana var prasīt vairāk par nedēļu, ja būs izveidojusies rinda. Tādēļ piesakiet e-parakstu jau tagad!

Vēstulē, ar kuru saņemsiet rēķinu, būs saite uz ievadformu, kurā varēsiet norādīt maksātāja rekvizītus. Pēc rekvizītu ievades tajā pašā dienā saņemsiet rēķinu ar jūsu norādītajiem maksātāja rekvizītiem. Tomēr ņemiet vērā - rēķina ar darba devēja rekvizītiem ieguve nepagarina līdzfinansējuma apmaksas termiņu. Tādēļ, ja paredzams, ka samaksa no darba devēja var kavēties, termiņā samaksājiet paši. Pēc tam, kad būs samaksājis arī darba devējs, dodiet ziņu, un jūsu iemaksāto summu atgriezīsim.

Jā, varat. Ja pēc sekmīgas izglītības programmas vai studiju kursa pabeigšanas 3 gadu laikā uzsākat studijas kādā no Biznesa augstskolas Turība studiju programmā, Jūs varat saņemt 10% atlaidi pirmā studiju gada maksai. Slēdzot studiju līgumu, uzrādiet apliecību par programmas pabeigšanu.