Dizaina domāšana un mākslīgā intelekta rīki radošajiem risinājumiem

Kurss radošajiem profesionāļiem, projektu un uzņēmumu vadītājiem, IT speciālistiem un komandām, kas vēlas efektīvi izmantot dizaina domāšanas principus un MI rīkus, lai attīstītu inovatīvus risinājumus un uzlabotu problēmu risināšanas procesus.

Pieteikties par projekta līdzekļiem Reģistrēties par saviem līdzekļiem

MĀKSLĪGĀ INTELEKTA RĪKI PRODUKTIVITĀTEI
MĒRĶIS
Apgūt mākslīgā intelekta (MI) pamatprincipus – zināšanas par mašīnmācīšanos, dziļo mācīšanos, ģeneratīvo mākslīgo intelektu un praktisko MI rīku pielietošanu. 
UZDEVUMI
Apgūt dažādus MI rīkus, piemēram, ChatGPT, Canva, DALL-E, un to pielietojumu ikdienas produktivitātes uzlabošanai
Ar MI palīdzību radīt tekstus un vizuālo saturu, optimizējot procesus gan radošajos, gan administratīvajos uzdevumos
Efektīvu uzvedņu veidošana. Radošo risinājumu un ideju radīšana, izmantojot MI rīkus. Automatizēt ikdienas uzdevumus un procesus

REZULTĀTI
Padziļināta izpratne par MI rīkiem un to pielietojumiem produktivitātes uzlabošanai.
Izpratne par uzvedņu inženieriju un MI rīku izmantošanu gan tekstu, gan vizuālā satura veidošanā
Prasmes
-izmantot rīkus, piemēram, ChatGPT un Canva, lai ģenerētu tekstus un vizuālos materiālus
-veidot efektīvas uzvednes, lai maksimizētu MI rīku veiktspēju un produktivitāti.
Automatizēt uzdevumu plānošanu un pārvaldību, rīki ClickUp un Trello

DIZAINA DOMĀŠANA
MĒRĶIS
Apgūt dizaina domāšanas (DD) pamatprincipus, pielietojumu dažādās nozarēs un situācijās. Iegūt zināšanas par DD metodoloģiju, radošo procesu vadību un praktiskajiem rīkiem, lai radītu inovatīvus risinājumus
UZDEVUMI
Apgūt DD pamatprincipus un soļus. Izprast lietotāja vajadzību analīzi un problēmu definēšanu. Veidot prototipus un risinājumus, attīstīt iterācijas procesu. Izmēģināt dažādus rīkus un tehnoloģijas, kas atbalsta DD procesus, piem., Figma u.c. prototipu izstrādes rīki. Izstrādāt praktiskus projektus 
REZULTĀTI
Izpratne par DD principiem un tās pielietojumu dažādās nozarēs, par empātijas kartēm, problēmu definēšanu, ideju ģenerēšanu, prototipēšanu un testēšanu
Prasmes:
pielietot DD metodes problēmu risināšanā
izmantot digitālos rīkus prototipu veidošanai un testēšanai
analizēt lietotāju vajadzības un veidot radošus risinājumus

 

 

 

GALVENĀS TĒMAS:

Mākslīgā intelekta rīki produktivitātei
Mākslīgā intelekta (MI) rīki un to loma produktivitātes uzlabošanā. Kas ir MI? MI iespējas produktivitātes uzlabošanā. MI rīki ikdienas darbu organizēšanai.
2. Teksta radīšana ar MI rīkiem. ChatGPT un citu rīku izmantošana rakstu, ziņojumu, e-pastu ģenerēšanai. Kā izmantot MI, lai pielāgotu tekstus dažādiem mērķiem (mārketingam, informācijas izplatīšanai u.c.).
3. Uzvedņu inženierija un tās pielietošana. Kas ir uzvednes un kā to efektīvi izveidot? Labākās prakses uzvedņu veidošanai.
4. Vizuālā satura veidošana ar MI rīkiem (Canva, DALL-E). Canva AI funkcijas un DALL-E pielietojums attēlu ģenerēšanai.
5. Automatizācija ar MI rīkiem projektu vadībā (ClickUp, Trello u.c.). Uzdevumu un projektu vadības rīku MI funkcijas (ClickUp, Trello u.c.). Automātiska uzdevumu sadalīšana un plānošana.
6. Tekstu rediģēšana un uzlabošana ar MI rīkiem. Teksta korektūra ar MI palīdzību (Grammarly, Quillbot).
7. Ideju radīšana un inovācijas ar MI rīkiem. Kā MI var palīdzēt radīt jaunas idejas un plānot stratēģijas.
8. MI rīku kombinēšana un personalizēšana ikdienas darba plūsmai. Integrēt dažādus MI rīkus, lai veidotu efektīvas darba plūsmas.

Dizaina domāšana
Ievads dizaina domāšanā (DD). DD principi un pielietojuma iespējas dažādās nozarēs. Ievads DD piecu soļu procesā: empātija, problēmas definēšana, ideju ģenerēšana, prototipēšana, testēšana.
Empātija un lietotāja vajadzību izpratne. Lietotāja izpētes metodes: empātijas kartes, intervijas, novērojumi. Izpratne par to, kā veidot dziļu ieskatu lietotāja vajadzībās.
Problēmas definēšana. Kā pareizi formulēt problēmas, kas balstītas uz lietotāja vajadzībām. Problēmas definēšanas nozīme un tās ietekme uz risinājumu meklēšanu.
Ideju ģenerēšana un radošās metodes. Ideju ģenerēšanas metodes (prāta vētra, ideju kartes, u.c.). Veicināt radošu domāšanu un idejošanu.
Prototipēšana. Prototipu izveides principi. Praktiskie rīki un digitālie risinājumi prototipu veidošanai (Figma). Ātrās prototipēšanas nozīme.
Digitālie rīki dizaina domāšanā: Figma un citi. Figma un citu digitālo rīku pielietošana dizaina domāšanā. Praktiskas nodarbības digitālo prototipu izstrādē.
Testēšana un atgriezeniskās saites nozīme. Testēšanas process: kā organizēt testēšanu, kā iegūt un analizēt lietotāju atgriezenisko saiti. Iterācijas cikla nozīme.
Komandas darbs un radošā sadarbība. DD kā komandas darba pieeja. Efektīvas komunikācijas un sadarbības veicināšana dizaina komandās.
Prototipu attīstīšana un pilnveidošana. Iteratīvais process un atgriezeniskās saites integrēšana galaproduktā. Kā uzlabot risinājumus, balstoties uz testēšanas rezultātiem.
DD pielietojums dažādās nozarēs. Piemēri par DD praktisko pielietojumu biznesā, sabiedriskajā sektorā, izglītībā, veselības aprūpē un citās nozarēs.


PASNIEDZĒJS:
Kristīne Tjarve, Mg.paed.

Kopējais stundu (akadēmiskais) skaits: 120 stundas. Tiešsaistē 56 kontaktstundas, patstāvīgais darbs 64 stundas. Mācības notiek attālināti.

LĪDZFINANSĒJUMS:
Moduļa cena 566.63 EUR
Eiropas Sociālā fonda Plus projekta Nr. 4.2.4.2/1/24/I/001 “Atbalsts pieaugušo individuālajās vajadzībās balstītai pieaugušo izglītībai” ietvaros mācību izmaksas 70% vai 100% (maznodrošinātām personām) apmērā sedz no projekta līdzekļiem.


MĀCĪBU SĀKUMS UN LAIKS:
Plānotais grupu komplektēšanas un mācību sākums decembra beigās–janvāra sākumā. Pirmās grupas mācības varētu sākt janvārī, liela pieprasījuma gadījumā nākamās grupas martā-aprīlī. Vienā grupā līdz 25 dalībniekiem.

Mācību grafiku saskaņošanu sāksim pēc apstiprināto pretendentu saraksta saņemšanas no VIAA, kad būs skaidrs, cik grupas veidosies. Pirmās grupas mācību laiks parasti ir darbdienas vakars 18-21, otrā un trešā grupas var mācīties arī sestdienās vai darbdienu rītos - atkarībā no pieprasījuma.

Dokuments par kursa apguvi:
Augstskolu likuma 59².panta 3.daļā paredzētā apliecība par studiju moduļa apguvi.

Jautājumi?
Zvaniet 20040047, 67606101